The early warning system in the Italian reform of bankruptcy law

Szanowni Państwo,

W czwartek 29.05.2025 roku w godz. 17:00-18:30 na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 64 w sali 107 odbędzie się wykład Prof. Eustachio Cardinale z Uniwersytetu w Bari pt. The early warning system in the Italian reform of bankruptcy law.

Możliwy jest również udział w trybie zdalnym (link do spotkania poniżej – nie ma potrzeby potwierdzania chęci uczestniczenia w spotkania):

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MmQ2N2ViNjctZGY3Zi00NmQ3LWEzMjItNDQ4NjM2YTg1NTQ0%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22af892dd6-4563-4455-9c05-a398a43f2362%22%2c%22Oid%22%3a%224c8a8701-2e5e-4a18-bcb2-79fe11071b8a%22%7d

 Spotkanie organizują: Instytut Ekonomii i Finansów US, Master of Business Administration US oraz Szkoła Doktorska US.

Profesor Eustachio Cardinale jest specjalistą prawa handlowego na Uniwersytecie im. Aldo Moro w Bari oraz wykładowcą prawa handlowego na kierunkach Doradztwo Pracy i Operacje Biznesowe (I i II stopień) oraz na studiach magisterskich z prawa gospodarczego. Uzyskał stopień doktora nauk prawnych na Uniwersytecie „Tor Vergata” w Rzymie (XI cykl) oraz specjalizację z zakresu europejskiego prawa prywatnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Bari. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa spółek, prawa upadłościowego oraz prawa rynku finansowego. Jest członkiem komitetów redakcyjnych krajowych czasopism naukowych oraz Przewodniczącym Komisji Prawa Spółek przy Krajowej Radzie Biegłych Rewidentów i Ekspertów Rachunkowości. Jest współzałożycielem stowarzyszenia prawniczego M’eteria ius Coop. S.r.l. S.t.A. Benefit z siedzibami w Materze, Salerno, Bari i Mediolanie. Jest syndykiem, komisarzem sądowym, zarządcą kryzysów nadmiernego zadłużenia, likwidatorem, doradcą prokuratur, administratorem sądowym oraz ekspertem w procedurze negocjowanego układu kryzysowego.