W związku z trwającą rekrutacją na XXXV edycję Studiów Podyplomowych MBA na US zachęcamy do zapoznania się z ofertą dofinansowania kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego ogłoszoną przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie. Dofinansowanie kształcenia z KFS jest przeznaczone dla pracodawców i pracowników spełniających jeden z poniższych priorytetów:

1. Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie  lub województwie zawodach deficytowych.
  4. Wsparcie kształcenia ustawicznego dla nowozatrudnionych osób (lub osób, którym zmieniono zakres obowiązków) powyżej 50 roku życia.
  5. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych.
  6. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób młodych do 30 roku życia w zakresie umiejętności cyfrowych oraz umiejętności związanych z branżą energetyczną i gospodarką odpadami.

Środki otrzymane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego można przeznaczyć między innymi na kursy, studia podyplomowe, egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych.
Wskazane we wniosku formy kształcenia ustawicznego w ramach II naboru muszą rozpocząć się w 2023 r.

Wnioski będą przyjmowane do dnia 28.09.2023 (czwartek) –  decyduje data wpływu wniosku do Urzędu.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Aktualność | WORTAL (praca.gov.pl). W razie pytań zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z Powiatowym Urzędem Pracy w Szczecinie pod numerem 91-42-54-943.